WeVideo

WeVideohttps://www.wevideo.com

WeVideo - tworzenie filmów online, bez konieczności instalowania programu na komputerze. Narzędzie pozwala na zmontowanie filmu również ze zdjęć. Wystarczy ściągnąć z komputera własne pliki, następnie przeciągnąć je na oś filmu. Wszystkie elementy można edytować, przycinać, dodać tekst lub dźwięk. Bezpłatna wersja pozwala na stworzenie maksymalnie 5-minut wideo miesięcznie.


Tworzenie filmu zaczynamy od rejestracji w programie – klikamy przycisk Sign up, a następnie Get Starded w darmowej opcji (Free). Wypełniamy formularz rejestracyjny i logujemy się do serwisu.
Po zalogowaniu się klikamy przycisk Create New Video.


Otwiera się kreator wideo – klikając przycisk Upload Media, możemy dodać do projektu zdjęcia, oraz filmy z dysku komputera, lub importować je z różnych serwisów.


Po załadowaniu plików możemy zacząć tworzenie filmu. Na dole ekranu znajduje się oś czasu, na którą przeciągamy wczytane wcześniej pliki – w takiej kolejności, w jakiej chcemy je opublikować na wideo. Po kliknięciu na danym pliku możemy go „skurczyć”, lub „rozciągnąć” – i w ten sposób sprawić, aby był on wyświetlany przez określony czas na osi czasu.

Klikając różdżkę w lewym dolnym rogu otrzymamy możliwość wybou motywu, w którym zostanie utworzony nasz film.


W każdym momencie możemy zobaczyć podgląd wybranego stylu i zobaczyć efekt naszej pracy.

Możemy również dodać wlasny podkład dźwiękowy do naszego filmu (mikrofon) lub skorzystać z bogatej bazy plików, które zawiera aplikacja.

Aby zapisać gotowy film klikamy przycisk Publish.

Przykład