BeFunky

BeFunky: http://www.befunky.com

BeFunky umożliwia modyfikowanie zdjęć różnymi filtrami graficznymi. Program umożliwia podstawową obróbkę zdjęć: można zmienić wielkość i kolor, ustawić światło, nasycenie barw, zlikwidować czerwone oczy. Są też inne możliwości całkowitego przekształcenia bazowej fotografii.


Możemy „wyczarować” zdjęcie w stylu pop-art, malarstwa olejnego, impresjonizmu i fotografii retro. Każdy z filtrów BeFunky możemy modyfikować w określonym zakresie, by osiągnąć efekt jak najbardziej odpowiadający naszym gustom.

Interesująca jest też możliwość dodania przeróżnych dodatków, takich jak ramki, rekwizyty, tekst, klasyczne i komiksowe chmurki. Można też stworzyć ciekawy kolaż.

Jak to zrobić?
 1. Wchodzimy na stronę programu: http://www.befunky.com/ i mamy do wyboru dwie opcje: edycję fotografii (Photo Editor) lub lub tworzenie kolażu zdjęć (Collage Maker).
 2. Zacznijmy od edytora zdjęć. Wybieramy opcję Get Started lub Photo Editor
 3. Aby zacząć pracę w edytorze, musimy ściągnąć zdjęcie. Klikamy kółeczko ze strzałką na górnej belce (Please upload your photo first to get started). Pojawią nam się różne miejsca, skąd możemy pobrać zdjęcie. Wybieramy Desktop i wskazujemy lokalizację zdjęcia na dysku naszego komputera. Zaznaczamy zdjęcie klikając je lewym przyciskiem myszy aż zostanie podświetlone. Wybieramy opcję Otwórz.
 4. Po chwili zdjęcie zostaje dodane i można je dowolnie modyfikować, za pomocą narzędzi dostępnych w zakładkach po lewej stronie ekranu.
 5. Kliknięcie pierwszego znaczka od góry rozwija nam całą paletę możliwości obróbki zdjęć. Kolejne znaczki rozwijają inne możliwości edycyjne: korekcję twarzy, naświetlenia, stylu, dodawanie ramek, grafiki, nakładek, tekstu, modyfikację tła. Warto poeksperymentować. Dopóki nie zatwierdzimy, zmiany nie zostaną zapisane. 
 6. Kiedy już będziemy chcieli zapisać zmodyfikowaną fotografię, klikamy trzecie kółeczko na środku górnej belki i zapisujemy zdjęcie na pulpicie - Desktop.
Oto przykład możliwości programu:Jak zrobić kolaż ze zdjęć?

 1. Tym razem korzystamy z drugiej opcji na stronie startowej programu - Collage Maker.
 2. Po wejściu na pulpit roboczy pojawia się ramka z dziewięcioma polami do zapełnienia. Aby umieścić w zdjęcie w polu, klikamy na dowolny kwadrat i pojawiający się plusik z opisem ADD PHOTO. Kieruje on nas do naszego komputera, w którym wskazujemy lokalizację zdjęcia na dysku. 
 3. W ten sam sposób wypełniamy fotografiami wszystkie klatki. Każde zdjęcie można przesuwać i wybrać pożądany kadr.
 4. Kolejne narzędzia po lewej stronie pozwalają na modyfikację kolażu:
  - ustawienie szerokości ramek, zaokrąglenie rogów i wybór koloru tła,
  - wybór szablonu kolażu,
  - dobór tła, dodawanie grafiki i napisów
 5. Podobnie jak w przypadku edycji grafiki, w celu zapisania kompozycji klikamy trzecie kółeczko na środku górnej belki i zapisujemy zdjęcie na pulpicie - Desktop.
Przykłady