Emaze

Emaze: https://www.emaze.com/

Emaze to ciekawe, proste w obsłudze narzędzie do tworzenia prezentacji 3D. Oferuje sporo pięknych motywów, podzielonych na kategorie oraz ciekawe efekty animacyjne i wiele elementów (czcionki, kształty), którymi można wzbogacać swoje prace. Gotowe prezentacje są dostępne online, można też umieszczać je na stronach internetowych. W darmowej wersji mamy 200MB przestrzeni na prace.


Zakładamy konto i logujemy się na stronie programu. Klikamy przycisk Start New, a następnie wybieramy jeden z dostępnych szablonów.  Gdy najedziemy myszką na wybrany szablon, zobaczymy na podglądzie jak się on zachowuje.


Gdy wybierzemy odpowiedni dla nas szablon zostaniemy przeniesieni do edytora.
Tutaj możemy dowolnie modyfikować poszczególne slajdy - manipulować tekstem i wszystkimi elementami graficznymi: zmieniać, dodawać własnetytuly, teksty, zdjęcia, filmy, kształty i kliparty, diagramy i wykresy.


Aby dodać nowy slajd klikamy w górnym menu po lewej stronie przycisk Slide – po chwili otrzymamy możliwość wybrania gotowego szablonu z galerii. Możemy też wybrać pusty slajd i samodzielnie uzupełnić go dostępnymi elementami.

Program umożliwia dodawanie filmów z Youtube. Jest też możliwość podłożenia ścieżki dźwiękowej, a w widoku pokazu slajdów znajdziemy komendy głosowe – z pomocą mikrofonu możemy sterować odtwarzaniem prezentacji (next, prev, stop, play).


Gotową prezentację możemy udostępnić w internecie, albo pobrać na dysk naszego komputera. Aby pobrać stworzoną prezentację należy ją wcześniej zapisać (klikamy przycisk Save, w prawym górnym rogu), a następnie przechodzimy do głównego katalogu serwisu i działu MyPresentations.

Tutaj znajdziemy naszą prezentację – wystarczy na nią kliknąć – możemy ją ponownie edytować, usunąć, udostępnić (kopiując kod źródłowy) lub pobrać na dysk komputera.

Instrukcja w języku angielskim pokazuje proces tworzenia i możliwości programu.Przykłady

Powered by emaze


Powered by emaze

Powered by emaze