Dvolver Moviemaker

Dvolver Moviemakerhttp://www.dvolver.com

Łatwy sposób na utworzenie filmu. Możesz wybrać scenerię, postacie i rekwizyty, a następnie wymyślić fabułę i napisać dialogi bohaterom. Program nie wymaga zakladania konta.

1. Wchodzimy na stronę http://www.dvolver.com i klikamy Make a movie.

2. Wybieramy tło naszego filmu (BACKGROUND) i niebo (SKY). Przesuwając okienka strzałkami wybieramy odpowiednie  i klikamy NEXT.


3. Wybieramy tematykę fabuły (PLOT).  Do wyboru mamy: spotkanie(rendez-vous), odbiór (pick-up), pościg (chase) i monolog (soliloquoy). W ostatnim wariancie będzie jedna postać, w pozostałych są dwie. Decydujemy się więc na konkretną fabułę, zaznaczamy i klikamy Next.


4. Wybieramy postacie (Character 1, Character 2). Przeglądając bohaterów widzimy ich krótką charakterystykę. Po wyborze klikamy Next.


5. Każdy z bohaterów może wypowiedzieć 3 kwestie do 100 znaków. Wymyślamy dialog między wybranymi bohaterami.


6. Dvolver pozwala także wybrać podklad muzyczny. Do wyboru mamy 15 rodzajów.


7. Nadajemy tytuł (Title) filmu oraz piszemy kto jest twórcą (Director). Należy również wybrać Design, czyli tło, na którym pojawią się napisy. Kończymy klikając Preview & Send Movie.


8. Wpisujemy imię i email osoby, do której chcemy wysłać filmik. Klikamy Send. Film zostaje wysłany, a my widzimy  kod HTML pozwalający umieścić film na stronie lub blogu. Zarówno autor jak i wpisana osoba otrzymują email z linkiem przekierowującym na stronę Dvolver do świeżo zrobionego filmu.

Przykłady